مقالات گرافیک

تاریخچه لوگو آدیداس

لوگو آدیداس

لوگو آدیداس به عنوان یکی از شناخته شده ترین نمادهای برندهای ورزشی در دنیا، تاریخچه طولانی و پررونقی دارد. طراحی لوگو ورزشی آدیداس در سال 1949 توسط آدولف داسلر (Rudolf Dassler)، که قبلاً یکی از بنیانگذاران برند آلمانی پوشاک ورزشی پوما بود، تأسیس شد و از آن زمان به بعد، شکل و شمایل این لوگو در طول سالیان زیادی تغییر کرده است.

آدیداس (Adidas) یک برند جهانی است که پوشاک و کفش ورزشی تولید می کند. لوگوی نمادین این برند در طول سال ها دستخوش تغییرات زیادی شده است تا به آنچه امروز است تبدیل شود. در اینجا تاریخچه مختصری از لوگوی آدیداس آورده شده است.

 این لوگو از سه راه راه تشکیل شده بود که به معنای یک کوه بود که نماد موانعی بود که ورزشکاران باید بر آن ها غلبه می کردند.

تاریخچه لوگو آدیداس

در سال 1967، لوگوی آدیداس دستخوش طراحی مجدد شد. سه راه راه هنوز وجود داشت، اما آنها به روشی کمی متفاوت چیده شده بودند. نوارها مایل بودند و مثلثی را تشکیل می دادند. این طرح قرار بود نماد یک قله کوه باشد و قرار بود نشان دهنده تعهد این برند برای کمک به ورزشکاران برای رسیدن به بالاترین پتانسیل خود باشد.

در سال 1971، لوگوی آدیداس دستخوش طراحی مجدد شد. این سه راه راه هنوز وجود داشت، اما اکنون به روش دیگری چیده شده بودند. راه راه ها در کنار هم قرار می گرفتند و به شکلی شبیه یک برگ محصور می شدند. این طراحی قرار بود نمادی از تعهد این برند به محیط زیست باشد.

در سال 1990، لوگوی آدیداس بازطراحی دیگری را تجربه کرد. این بار، سه راه راه به شکل یک قله کوه تلطیف شد. این طراحی به منظور نماد تعهد این برند برای کمک به ورزشکاران برای رسیدن به اوج عملکردشان بود.

در سال 1997، لوگوی آدیداس دستخوش طراحی مجدد شد. این بار سه راه راه داخل دایره قرار گرفتند. دایره قرار بود نمادی از وحدت باشد و قرار بود نشان دهنده تعهد برند به کار با یکدیگر به عنوان یک تیم باشد.

در سال 2005، لوگوی آدیداس دستخوش تغییر قابل توجهی شد. این سه نوار هنوز وجود داشتند، اما اکنون به شکل یک قله کوه طراحی شده بودند. طراحی ظاهر مدرن تری داشت و قرار بود نشان دهنده تعهد برند به نوآوری و فناوری باشد.

در سال 2014، لوگوی آدیداس دستخوش طراحی مجدد شد. این بار، این سه راه راه هنوز وجود داشتند، اما اکنون به شکل یک قله کوه با لبه‌های تیز شکل گرفته بودند. طراحی به معنای تعهد این برند به سرعت و چابکی بود.

در سال 2020، لوگوی آدیداس دستخوش تغییرات ظریفی شد. این سه نوار هنوز وجود داشتند، اما اکنون در داخل دایره‌ای قرار می‌گرفتند که شیب ظریفی داشت. این طراحی به معنای نشان دادن تعهد برند به تنوع و فراگیری بود.

در خاتمه، لوگوی آدیداس در طول سال ها دستخوش تغییرات متعددی شده است. از آغاز فروتنانه خود در سال 1949 تا طراحی مدرن آن در سال 2020، این لوگو همیشه نمادی از تعهد این برند به نوآوری، فناوری و کمک به ورزشکاران برای رسیدن به اوج عملکرد خود بوده است.

طراحی لوگو آدیداس از چه نوعی است؟

لوگوی آدیداس یک لوگو ترکیبی است، به این معنی که هم علامت کلمه و هم یک نماد را در خود جای داده است. علامت کلمه شامل نام تجاری “آدیداس” است که با فونت سفارشی نوشته شده است، در حالی که نماد از سه نوار تشکیل شده است که به شکل یک قله کوه طراحی شده اند. ترکیب علامت کلمه و نماد یک لوگوی منحصر به فرد و قابل تشخیص ایجاد می کند که مترادف با برند آدیداس است.

برند آدیداس و جام جهانی فوتبال

آدیداس حامی اصلی بسیاری از تیم‌ها و رویدادهای ورزشی در سراسر جهان از جمله جام جهانی فوتبال است. در واقع آدیداس از سال 1970 شریک رسمی و حامی مالی جام جهانی فوتبال بوده است. بسیاری از تیم های ملی که در جام جهانی شرکت می کنند از کیت های آدیداس استفاده کرده اند، از جمله آلمان، آرژانتین، اسپانیا و بسیاری دیگر. علاوه بر این، آدیداس توپ رسمی مسابقات جام جهانی را از سال 1970 ارائه کرده است. بنابراین، در حالی که بسیاری از باشگاه های ورزشی در طول سال ها از برند آدیداس استفاده کرده اند، به جرات می توان گفت که این برند در جام جهانی فوتبال حضور چشمگیری داشته است.

4.8/5 - (5 امتیاز)

یک فکر در مورد “تاریخچه لوگو آدیداس

 1. samira گفت:

  من برای شرکتم قصد طراحی لوگو دارم چطور میتونم در این خصوص با شما صحبت کنم؟

  1. محمد هاشمی (متاپارسیک) گفت:

   درود بر شما
   شما می تونید از طریق شماره تماس 09178568875 با کارشناس ما در خصوص طراحی لوگو مدنظرتان مشورت کنید.

 2. صابر جمشیدی گفت:

  لوگو ادیداس سال 1971 قشنگتر از لوگو فعلیشه

 3. میلاد امیری گفت:

  من فکر میکردم که لوگو های شرکت های زیاد تغییر نمیکنند ولی لوگو آدیداس الان و لوگو اولش ایقدر فرق کرده که هیچ شباهتی بهم ندارند.

 4. حامد هاشمی گفت:

  من خودم عاشق آدیداس هستم، فکر میکنم که لوگو فعلیش بیشتر رو محصولاتش میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *