مقالات گرافیک

تاریخچه لوگو باشگاه تراکتور

لوگو تراکتورسازی

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در سال 1349 خورشیدی (۱۹۷۰ میلادی) تأسیس شد. این تیم که با نام تراکتورسازی شناخته می‌شد، در سال 1398 تغییر نام داد و در حال حاضر نام این باشگاه، باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور آذربایجان می‌باشد.

اکثر طراحان لوگو در طراحی لوگو باشگاه فوتبال از تصویر و نوشته استفاده می کنند که به آن لوگو ترکیبی نیز گفته می شود. در طراحی لوگو باشگاه تراکتور در طی این سالها از تصویر تراکتور و اسم نوشته تراکتور استفاده شده است.

تاریخچه لوگو باشگاه تراکتورسازی

اولین لوگو باشگاه تراکتورسازی تبریز

لوگوی باشگاه تراکتورسازی در طول سالها تغییراتی را تجربه کرده است. اولین نسخه از لوگو در سال تأسیس باشگاه، یعنی 1970، ایجاد شد. این لوگو شامل نام باشگاه با حروف فارسی و طرحی از تراکتور و حروف اول باشگاه تراکتور به انگلیسی بود که تداعی کننده باشگاه ورزشی مرتبط به کارخانه تراکتورسازی بود. در این نسخه اولیه، نام باشگاه به صورت “تراکتورسازی ایران” نمایش داده می‌شد.

اولین و قدیمی ترین لوگو باشگاه تراکتور

اولین لوگو باشگاه تراکتور آذربایجان

عکس قدیمی تیم تراکتورسازی تبریز

نزدیک به 30 سال (1379-1349) باشگاه تراکتور از لوگوی کارخانه تراکتور استفاده می کرد. در آن زمان الزامی به داشتن لوگوی اختصاصی برای باشگاه‌ها وجود نداشت و به نوعی باشگاه تراکتور در آن سال‌ها تبلیغ برند کارخانه تراکتورسازی را برعهده داشت.

لوگو باشگاه تراکتور در سال 1397-1380

در سال 1380 همزمان با راه‌اندازی لیگ برتر فوتبال کشور‌، باشگاه های فوتبال می بایست با استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا خود را تطبیق دهند، بر همین اساس، باشگاه‌های ایرانی باید لوگو اختصاصی مخصوص خود را می داشتند.

لوگو تیم تراکتورسازی

در لوگو جدید تصویر تراکتور ظاهری مدرن تر به خود گرفت و نام تراکتور به انگلیسی در بالای لوگو گنجانده شده بود.

لوگو جدید باشگاه تراکتور آذربایجان

لوگو باشگاه تراکتور آذربایجان در سال 1398 – تا امروز

با خصوصی شدن باشگاه تراکتور، این باشگاه در جشن پیراهن خود از لوگو جدید این باشگاه نیز رونمایی کرد. در لوگو جدید، سال تاسیس باشگاه از لوگو حذف شد.

لوگو تراکتورسازی

در طراحی جدید لوگوی باشگاه تراکتور، تصویر تراکتور بهبود یافت و طراحی مدرن‌تری به آن داده شد. در این نسخه، واژه تراکتور به انگلیسی در پایین لوگو قرار گرفته است.

دانلود لوگو جدید باشگاه تراکتور با لینک مستقیم

برای دانلود لوگو جدید تراکتور با فرمت PNG رو لینک بالا کلیک کنید

همچنین اگر علاقمند هستید می توانید تاریخچه لوگو باشگاه پرسپولیس را هم مطالعه کنید.

یکی دیگر از باشگاه هایی که تغییرات زیادی را در لوگو خود در طول حیاط فعالیتش تجربه کرده، باشگاه استقلال است. پیشنهاد می کنیم تاریخچه لوگو باشگاه استقلال را نیز ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

یک فکر در مورد “تاریخچه لوگو باشگاه تراکتور

  1. محمد اسماعیلی گفت:

    لوگو تراکتورسازی از اولش زیاد تغییر نکرده و مثل همیشه زیبا بوده، بهتر از لوگو های خیلی از باشگاه های دیگست.

  2. محمد امینی گفت:

    سلام خوب هستید. میشه از لوگو باشگاه های دیگه هم بزارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *