مقالات گرافیک

لوگو (Logo) چیست؟

لوگو چیست

لوگو (Logo) یا همان آرم تجاری، طرحی گرافیکی است، متشکل از کلمات، تصاویر و رنگ‌ها که برای شناسایی یک برند استفاده می‌‌شود و به صورت علامت و سمبل و یا ترکیبی از این ها برای ساخت هویت برند و کسب و کارها طراحی می شود که به وسیله آن کسب و کار شما در ذهن مخاطب ماندگار می شود.

لوگو را می‌توان به عنوان اولین و موثرترین گام برای معرفی یک برند و مجموعه دانست. شرکت‌های تولیدی، تجاری، صنعتی و همچنین انواع کسب و کارهای بزرگ و کوچک از لوگو برای معرفی اهداف، خدمات، هویت، و ارزش کسب و کار و برند خود به مخاطبان استفاده می‌کنند.

بدون داشتن لوگو، هیچ شناسه تصویری از برندتان نخواهید داشت. با توجه به نوع کسب و کارتان می توانید نماد یا لوگوی مناسب کسب و کارتان را انتخاب کنید.

امروزه بسیاری از طراحان برای طراحی لوگو از نرم افزار ایلاستریتور ستفاده می کنند.

انواع سبک های رایج در طراحی لوگو

تایپوگرافی

لوگو امبلم

لوگو انتزاعی

لوگو ترکیبی

لوگو تصویری

لوگو سه بعدی

لوگو مسکات

لوگو مونوگرام

لوگو مینیمال

قدمت لوگو

استفاده از لوگو به عنوان یک شناسه تجاری و هویت بصری برای شرکت‌ها، برندها و محصولات به قدمتی بازمی‌گردد که تقریبا با تأسیس شرکت‌ها آغاز شده است. در طول تاریخ، مردم از نمادها و علائم برای شناسایی فروشندگان، خدمات و کالاهای مختلف استفاده می‌کردند، اما استفاده رسمی از لوگو در قرن 19 شروع شد. شرکت‌هایی مانند شرکت شیرینگر، شرکت بوش، شرکت کوکاکولا و شرکت فردریکز هال برخی از شرکت‌هایی هستند که در قرن 19 و اوایل قرن 20 از لوگوها برای شناسایی برندهای خود استفاده کردند. اما استفاده گسترده و فراگیر از لوگوها در حال حاضر با پیشرفت فناوری و تحولات در زمینه بازاریابی و شناسایی برند افزایش یافته است.

سفارش طراحی لوگو

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *