مقالات سئو

ترافیک ارگانیک یا طبیعی (Organic traffic) چیست؟

organic-traffic-metaparsic

ترافیک ارگانیک به معنای ترافیکی است که از موتورهای جستجوی اینترنت (مثل گوگل) به دست می‌آید و به صورت طبیعی و بدون نیاز به پرداخت هزینه برای تبلیغات، به سایت یا صفحه وب شما می‌رسد.

در واقع ترافیک ارگانیک به ترافیک طبیعی مخاطبان سایت شما اطلاق می‌شود که از موتورهای جستجوی اینترنت به دست می‌آید و بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای کلیک یا نمایش تبلیغات به سایت شما می‌رود. این نوع ترافیک، به دلیل طبیعی بودن و عدم نیاز به پرداخت هزینه، از نظر بازدهی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

روش‌های متعددی برای بهبود ترافیک ارگانیک وجود دارد که شامل بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوی اینترنت، ایجاد محتوای با کیفیت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و… می‌باشد.

هدف از سئو، افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما به وسیله بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو است.

برای این کار، بهینه‌سازی محتوا، کلمات کلیدی، ساختار صفحات وب، سرعت لود سایت، بهینه‌سازی تصاویر، بهبود معماری سایت و دیگر عوامل مهمی هستند که در سئو باید به آنها توجه شود. با بهینه‌سازی این عوامل، سایت شما به موتورهای جستجوی اینترنت به عنوان یک سایت با محتوای با کیفیت و ساختار صحیح شناخته شده و در نتیجه رتبه سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنت بهبود می‌یابد. این بهبود رتبه در نتیجه به افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما و در نهایت بهبود عملکرد کسب و کار شما در طولانی مدت منجر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *