مقالات سئو

بک لینک (Backlink) چیست؟

backlink-metaparsic

پیوندهایی که از سایتی به سایت دیگر ایجاد شود را بک لینک می‌گویند. به بک لینک “لینک ورودی” (inbound link) و “لینک خارجی” (External link) هم گفته می شود.

منظور ما از لینک، متن یا تصاویری هستند که با کلیک روی آن‌ها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل می‌شود. بک‌لینک در سئو بسیار تاثیر‌گذار است.

دو نوع بک لینک داریم، بک لینک فالو (follow) و نوفالو (nofollow). بک لینک فالو اعتبار سایت مبدا را به سایت مقصد منتقل می کند ولی لینک نوفالو اعتباری منتقل نمی کند. دستور انتقال یا عدم انتقال اعتبار یک سایت توسط یک قطعه کد html صورت می گیرد.

تاثیر بک لینک در سئو سایت

بک لینک یکی از عناصر مهم در اصول سئو محسوب می‌شود. وقتی وبسایتی به صفحه‌ای از سایت ما لینک می‌دهد درواقع به موتورهای جستجو می‌گوید: “این محتوا ارزشمند ، معتبر و مفید است”.

بک لینک ها عوامل تعیین کننده ای برای SEO هستند که به شما کمک می‌کنند رتبه وب سایت خود را در نتایج موتور جستجو بهبود دهید. علاوه بر این، بک لینک ها باید در سایت‌های دارای محتوای مرتبط باشند. و حتما مهم است که این سایت‌ها معتبر و پربازدید باشند و رتبه و اعتبار دامنه بالایی داشته باشند. هرچه بک لینک‌ها باکیفیت‌تر باشند، رتبه بندی وبسایت شما بالاتر خواهد رفت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *