مقالات سئو

چرا سرعت صفحه سایت مهم است؟

سرعت لود سایت

سرعت لود سایت، به مدت زمانی که طول می کشد تا یک سایت به صورت کامل بارگذاری شود، گفته می شود. هر چقدر مدت زمان بارگذاری سایت کم تر باشد، سرعت لود سایت بیشتر است. سرعت وبسایت از مهم ترین فاکتورهایی است که وبمسترها بایستی به آن اهمیت دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مدت زمانی که کاربر قبل از دست دادن تمرکز منتظر می‌ماند، تقریباً بین 0.3 تا 3 ثانیه است. اگر بارگذاری وب سایت شما بیشتر از آن زمان برای نمایش اطلاعات مهم طول بکشد، کاربر تمرکز خود را از دست می دهد و احتمالاً پنجره مرورگر را می بندد.

وب‌سایت‌هایی که سریع‌تر هستند، نرخ پرش پایین‌تر، نرخ تبدیل بالاتر، رتبه‌بندی بالاتر در جستجوی ارگانیک و البته در مجموع تجربه کاربری بهتری خواهند داشت.

نکته اصلی این است که وب سایت های کند برای شما هزینه بر می دارند و به برند شما آسیب می رسانند. از سوی دیگر، بارگذاری سریع‌تر صفحات وب شما تأثیر مثبتی بر ترافیک، حفظ کاربر و در نهایت فروش خواهد داشت.

مهم نیست که رتبه ی سایت شما چقدر بالاست یا طراحی سایت شما چقدر جذاب است، اگر بازدید کننده ها برای لود شدن سایت شما خیلی معطل شوند، علاقه ی خود را از دست خواهند داد.

اگر کسب و کاری دارید و نمی خواهید کاربران سایت خود را به دلیل بهینه نبودن سرعت بارگذاری سایت خود از دست بدهید، نیاز به بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت دارید.

یکی از فاکتورهایی که کمک می کند یک بیزینس فروش اینترنتی خوبی داشته باشد، سرعت بالای سایت است. هر چقدر سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد، کاربران سریع تر می توانند محصولات یا خدمات شما را سفارش دهند. بنابراین اگر کسب و کاری دارید، باید سرعت بارگذاری صفحات سایت‌تان را بهینه سازی کنید تا کاربران براحتی سایت شما را ترک نکرده و به سراغ سایت رقیبان نروند.

سخن پایانی اینکه، شاید اولین دلیلی که باعث می شود کاربر سایت شما را ترک کند، کندی سرعت لود صفحات سایت باشد و از طرفی بهینه بودن سرعت سایت از فاکتورهای مهم سئو نیز هست، پس این مهم را حتماً جدی بگیرید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *