مقالات تکنولوژی

چت جی پی تی (ChatGPT) چیست؟

chatgptدرباره

چت جی پی تی (ChatGPT) یک مدل زبانی عظیم مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شده است. این مدل با استفاده از شبکه‌های عصبی عمیق و الگوریتم‌های یادگیری ماشین، به صورت خودکار و پویا، قادر به یادگیری زبان طبیعی و تولید پاسخ‌های منطقی برای سوالات و مسائل مختلف است.

به عنوان یک مدل زبانی، چت جی پی تی قادر است به سوالات مختلف انسان درباره‌ی موضوعات مختلف پاسخ دهد، از جمله سوالات علمی، فنی، پزشکی، تاریخی، ورزشی، سیاسی و … . همچنین، این مدل قادر به ترجمه متن، تولید متن، پاسخ به سوالات چندگزینه‌ای و تولید متن برای پاسخ به سوالات باز است.

چت جی پی تی به عنوان یکی از قدرتمندترین مدل‌های زبانی در دنیا شناخته شده است و در بسیاری از نرم افزارها، برنامه‌ها و سرویس‌های آنلاین به کار گرفته می‌شود.

chatgpt-logo

لوگو چت جی پی تی

با معرفی چت جی پی تی و کاربردهایی که دارد، در کنار مزیت های زیادی که دارد، تهدیدی برای برخی از کسب و کارها خواهد بود. در مقاله ای جدا به کسب و کارهایی که احتمالن آینده شان به خطر خواهد افتاد خوهیم پرداخت.

5/5 - (2 امتیاز)

یک فکر در مورد “چت جی پی تی (ChatGPT) چیست؟

  1. سینا شیبانی گفت:

    هوش مصنوعی اگه نسبت بهش گارد داشته باشیم و همراه نشیم قطعا خودمون ضرر میکنیم. باید یاد بگیریم ازش درست و در جهت پیشرفتمون استفاده کنیم

  2. fahimeh گفت:

    چت جی پی تی هر روز داره ترسناکتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *